#41 2018-12-06 23:55:16

Nesbro
Użytkownik

Odp: [shisha] Goblin Slayer (10/12)

Kamiyan3991 napisał:
QuariooX napisał:

Cała ta seria wyreżyserowana jest od czapy smile_lol

Czy ja wiem? Powtarzacie to jak mantrę, a ja w sumie porównuję sobie przy tłumaczeniu dużo do mangi/LN i specjalnej różnicy nie widzę. Tylko muzyka miejscami ssie. No i teraz druga połowa dziewiątego odcinka. A tak to wszystko to samo.

Nesbro napisał:

A mam wrażenie, że dla reżysera i scenarzysty to spora zagwozdka jak pociąć materiał źródłowy i wcisnąć go w nie tylko w około 12 odcinków, ale i około 23 minuty każdego z nich.

Przecie to ma 12 odcinków na 2 tomy, czyli dużo więcej czasu ekranowego niż wszystko inne w tym sezonie. No, oprócz szlama, ale szlam to trochę ewenement. On jest nawet za wolny.

Nesbro napisał:

Lubie przykład Gry o Tron, gdyż to najlepsza adaptacja pierwowzoru jaką widziałem.

A ty książkę chociaż czytałeś, czy tak gadasz bez pokrycia? Bo o ile dobrze wiem, to czytelnicy Pieśni lodu i ognia akurat specjalną miłością do tej adaptacji nie pałają. Wręcz przeciwnie.

Nie tylko zmieścić materiał w odcinek, ale tak go zrobić by miał wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

Tak, czytałem i słuchałem książkę. Zauważ, że serial żyje. Postacie zdobywają względy, a inne są nienawidzone. Zatem nic dziwnego, że scenarzysta może dodać zmianę by pewna postać dostała: więcej czasu, fajniejsze przygody, zmianę postępowania i inne... Fani poniekąd mają wpływ na narracje. Ale zawsze ktoś będzie niezadowolony, że literka w literkę nie trzymają się książki. Dla mnie to dobra korekta pierwowzoru. Przecież w imię poprawności politycznej nie ma czarnoskórego Johna Snowa. Także głosy oburzenia fanów książek to przesada.

Ostatnio edytowany przez Nesbro (2018-12-07 00:08:02)

#42 2018-12-10 20:10:35

Kamiyan3991
Użytkownik

Dycha.

Później, bo późnej, ale ten odcinek i tak nie był jakoś specjalnie wybitny.
Wywaliłem ten bzdurny mem z CR, bo w Yen Pressie było normalnie, ale MAL-owcy i tak się postarali, to trzymajcie obrazek.

Pokaż spoiler Sam fakt właśnie
mPhaYoz.jpg

A niżej prawilny obrazek do odcinka.

Pokaż spoiler Ta druga jest przereklamowana
nNlncUE.png

#43 2018-12-10 21:11:39

Takto ^_^
Użytkownik

Pokaż spoiler
BhTWi1G.jpg

Stopka forum

© Animesub.info 2018

Japanese | Blake Shelton ft.Pistol Annies - Boys Round Here. | Edward G. Robinson